Euralis Tohumculuk A.Ş. Manşet
Euralis Tohumculuk A.Ş.
Euralis Tohumculuk A.Ş. Manşet
>>Euralis Tohumculuk A.Ş.

EURALIS SEMENCES, Fransa'nın güneybatısındaki Lescar, Pyrenees-Atlantik bölgesinde çiftçiler tarafından kurulmuş bir Fransız kooperatifi olan EURALIS Grup’un, bugün 7000 hissedar ve 12.000 üyesi bulunan tohum bölümüdür.

Euralis Semences markası altındaki Tohum Bölümü, mısır, ayçiçeği, sorgum, soya fasulyesi ve kolza gibi geniş ekiliş alanlarına sahip tarla bitkileri tohumculuğu konusunda Avrupa'daki liderler arasında yer alıyor. Tohum üretimi ve dağıtımı konusunda 60 yılı aşkın deneyimiyle şirket, tedarik zincirinin tüm halkalarında (ar-ge, üretim ve pazarlama) başarılı bir operasyon yürüterek sektörde aktif olarak yer almaktadır.

İnovasyon, büyümemizin ana motorudur ve genetik mirasımızı sağlamlaştırmamızı sağlar.

Yüksek kalite standartlarımız, doğrudan kontrolümüz altında, yaklaşık 20.000 ha ekilebilir araziden oluşan bir ağ:

  • Güneybatı Fransa'da 10.000 hektar, mısır üretimi için Avrupa'nın en iyi iklim bölgelerinden birinde.
  • İspanya'nın güneyinde 4.500 hektar, hastalıksız bir bölgede ayçiçeği üretimine çok uygundur.
  • Ukrayna’da 5.000 hektar arazide çernozyem kuşağının kalbinde mısır ve ayçiçeği üretimi için mükemmel bir bölgede doğu Avrupa ülkelerinin taleplerini ivedilikle karşılayabilecek bir üretim üssü.

3 farklı lokasyonda kurulu 3 Ultramodern tohum işleme tesisi; Lescar (Fransa), Sevilla (İspanya) ve Cherkasy (Ukrayna).

Tohumların kalitesini garanti etmek için, tüm üretim lotları tarladan çiftçiye ulaşan torbaya kadar 12 kalite kontrolüne tabi tutulan eksiksiz bir izlenebilirlik sürecinden geçer.

2000’li yılların başından bu yana ülkemizde ticari faaliyetlerini bölge distribütörleri üzerinden yürütmekte şirket 2011 yılında Türkiye’deki faaliyetlerini doğrudan kendi varlığı ile sürdürme kararı almıştır. 2011 yılı sonlarında Euralis Semences’in Türkiye kolu olarak ”EURALIS TOHUMCULUK A.Ş.” kurulmuştur.

Euralis Tohumculuk A.Ş. bugün 50 ye yakın tescilli/üretim izinli hibrit çeşitleri vede hatları ile ülkemiz tarımına başarılı bir şekilde hız kesmeden hizmet vermeye devam etmektedir.