Euralis Tohumculuk A.Ş. Manşet
Euralis Grup
Euralis Tohumculuk A.Ş. Manşet
>>Euralis Grup

EUARLIS Grup, kökeni Fransa’nın güneybatısında yer alan Pau / Lescar bölgesine dayanan Fransa’da çiftçiler tarafından kurulmuş bir çiftçi kooperatifidir.

EURALIS Grup global faaliyetlerini 4 ana iş ünitesi şemsiyesi altında toplamıştır. Bunlar; Tarım Bölümü, Tohum Bölümü, Yatırım ve İş Geliştirme Bölümü ve Gıda Bölümüdür.

EURALIS Kooperatifi 1936 yılında kurulmuştur ve şuanda 7.000 hissedarı,12.000 üyesi ve 5.150 çalışanı mevcuttur. Euralis Kooperatifi'nin amacı, günlük işlerinde tarım ve gıda sektörü profesyonellerini desteklemek, kaliteden ödün vermeden gerekli miktarda üretim yapmaktır.

Tarım Bölümü: Güneydoğu Fransa’da çiftçilerden ürün alınması, toplanması ve pazarlanması, bitkisel üretim, yağ bitkileri ve sebze yetiştiriciliği, hayvan yetiştiriciliği (kümes hayvanları,ördek), bağcılık ve şarap üretimi, Point Vert mağaza ağı üzerinden teknik danışmanlık ve perakende ticareti yapmak ve benzeri konularda 12.000 çiftçiye hizmet vermekte ve ilgili ürünlerin ticaretini yapmaktadır.

Gıda Bölümü: Fransa’daki gıda endüstrisinde ve aynı zamanda uluslararası pazarda faaliyet göstermektedir. Rougie ve Monfort markaları aracılığıyla Avrupa’da kaz ciğeri üretiminde önemli bir role sahiptir. Kaz ve ördeklerin yetiştirilmesi ve işlenmesi, çeşitli ürünler ve özellikle ördek ürünleri için araştırma ve geliştirme yapmak, aperatiflerden tatlılara kadar sofistike ürünlerin üretilmesi ve distribütörlüğünün yapılması gibi konularda faaliyet göstermektedir.

Tohum Bölümü: Euralis Semences markası altında tohumculuk konusunda AR-GE, üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütülmektedir. Euralis Semences, Avrupa'da 5 ana bitki türüne türe odaklanmıştır, bunlar: mısır, ayçiçeği, kolza, soya ve sorgumdur. Tohum Bölümü, cirosunun% 13'ünü araştırma ve geliştirmeye ayırmaktadır. Bu araştırma çabası, ayçiçekleri için SOLTIS, sorgum için EUROSORGHO ve genetik mühendisliği için BIOGEMMA gibi güçlü ortaklık stratejileri ile desteklenmektedir. Tohumlarımız, üretim sahasından torbalanıp son kullanıcıya ulaşana kadar 12 farklı kalite kontrol aşamasından geçmektedirler.

10 iştiraki ile pazarlarımıza olabildiğince yakın konumlandırılmış Batı Avrupa'daki tarihsel konumumuzu sürekli olarak güçlendiriyoruz ve uluslararası ölçekte başarılı bir kalkınma stratejisine liderlik ediyoruz.

İnovasyon, büyümemizin ana motorudur ve genetik mirasımızı sağlamlaştırmamıza destek sağlamaktadır.

EURALIS Grup hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.euralis-seeds.com adresini ziyaret ediniz.