Euralis Tohumculuk A.Ş. Manşet
>>Araştırma ve Geliştirme

Euralis Semences Araştırma ve Geliştirma faaliyetlerine yıllık cirosunun %13’ünü ayıran Avrupa’daki en önemli şirketlerden birisidir.

Moleküler genetikteki 20 yıllık deneyimine ek olarak Euralis Semences genetik ilerlemede hızlı yol alabilmek adına en gelişmiş laboratuvar teknolojilerini kullanmaktadır. Firmanın yürüttüğü araştırma programları, agro-kimya endüstrisinde güçlü ortakları olan çok sayıda küresel partnerlik tarafından desteklenmektedir.

Araştırma ve Geliştirme faaliyetleri, 12 adet araştırma istasyonu tarafından yönetilmekte olup Avrupa çapında 500.000'den fazla deneme parselinde yapılan seleksiyon ve gözlemler ile yürütülmektedir.

 

BAŞLICA ARAŞTIRMA ALANLARI

MISIR :
Mısır araştırma programının öncelikli amacı firmanın asıl pazarı olan Avrupa pazarına hitap eden erkenci çeşitler ile pazarda lider olmak ve aynı zamanda geççi gruplarda da hedef pazarlarda önemli bir role sahip olmaktır. Yeni keşfedilen orijinal kademede yüksek performanslı bir gen grubunun diğer mevcut gen grupları ile birlikte kullanılması sonucu elde dilen maksimum heterosis (melez azmanlığı) ile üstün niteliklere sahip yeni nesil hibrit çeşitler elde edilmiş ve pazara sunulmuştur.

AYÇİÇEĞİ :
SOLTIS, Euralis’in ortağı olduğu ayçiçeği ıslah ve araştırma programıdır. Avrupa’nın en büyük ıslah programlarından birisi konumundadır. Her yıl ıslahtan çıkan test edilmiş olan 8.000’den fazla yeni çeşit ile pazarda tüm teknolojik segmentlerde en fazla hibrit çeşitliliğine sahip firma olmamızı sağlamaktadır.

KOLZA :
Euralis, Fransa’da kolza ıslahını başlatan ve pazara kendi hibirt çeşitlerini sunan ilk şirkettir.

SORGUM :
2009 yılında Euralis kendi ortaklığı olan EUROSORGHO aracılığıyla Avrupa’da ilk Sorgum Islah Programını kurmuştur. Bugün bu ıslah programı sayesinde şirket pazarın anlık talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak yeni nesil hibrit çeşitler ile hızlı ve süreklilik arz eden çözümler sunabilmektedir.

BİYOTEKNOLOJİ :
Biogemma üyesi olarak Euralis, mısır, kolza ve ayçiçeği bitkilerinde bitki genomu üzerine genetik çalışmalar yürüten bu büyük araştırma programının bir parçasıdır.